HAKKIMIZDA

Google+Facebook'ta paylaş
Ardında 45 yıllık bir başarı öyküsü olan Kozanoğlu Kozmaksan Ltd.Şti, hidrolik sektörüne hizmet amacıyla 1972 yılında Ankara ‘da kuruldu. İlk olarak Türkiye’nin yeniden yapılanması ile başlayan şantiyeleşme dönemi, Türkiye’de kamyon sektörünü ve bununla beraber damperli kamyonlara duyulan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Firmamız, bu potansiyeli değerlendirmek üzere ilk olarak şantiyelerde kullanılan inşaat kamyonlarının damper pompasını üretmeye başladı. Kısa bir süre sonra, damper pompalarına ilave olarak yavru şanzıman veya damper şanzımanı olarak adlandırılan ‘’ P.T.O ‘’ üretimine de 1980 yılından itibaren Ankara Ostim Organize Sanayi Sitesin’de hız verdi.

2006 yılından itibaren, ASO 1.Organize Sanayi Bölgesinde 2500 m2 kapalı toplam 5000 m2’lik yeni fabrikasında üretimlerine devam etmekte olan firmamız, her çeşit ticari araçlarda araç üstü ekipman ve mobil hidrolik üst yapı uygulamaları için; yavru şanzımanlar ( PTO ), ara şanzımanlar ( Split - Shaft PTO ), hidrolik dişli pompalar, pistonlu pompalar, kontrol valfleri ve buna bağlı yardımcı hidrolik ve pnomatik ekipmanlarının üretimine devam etmektedir.

Ürünlerimiz ağırlıklı olarak damperli ve dorse damperli kamyonlarda, çöp kamyonlarında, vidanjörlerde, kar küreme araçlarında, yol süpürme araçlarında, akaryakıt tankerlerinde, asfalt ve tuz serme araçlarında, mobil hidrolik araç üstü vinçlerde, rampalı araç çekicilerinde, kancalı yükleyicilerde, sepetli platformlarda, çift katlı oto taşıyıcılarında, İtfaiye araçlarında ve kombine kanal açma araçlarında kullanılmaktadır. PTO' larımız araçta ki şanzıman vites kutusuna yandan veya kuyruktan takılmak suretiyle veya İtfaiye ve kombine kanal açma araçları için aracın şanzımanı ile diferansiyeli arasındaki ana şafta bağlanan ve bir giriş iki çıkış olma özelliği olan balatalı ya da balatasız kavrama sistemli Ara Şanzıman (Split-Shaft PTO) ile birlikte kullanılmaktadır. 2007 yılının başından itibaren Beton Pompaları ve Beton Mikser kamyonları için de PTO üretimine başlayan firmamız ve ürünlerimiz ilk olarak 1998 yılında daha sonra 2000 yılında ISO 9001 / 2000 sertifikası ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kalitesini belgelendirmiştir.

Şu an Ortadoğu, Afrika, Orta Asya ve Avrupa ülkelerine gerçekleştirmekte olduğumuz ihracat politikamıza göre İngiltere başta olmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Cezayir’e vermiş olduğumuz bayiliklerin yanı sıra, ileride Asya ve Amerikayı’da kapsayarak yurtiçinde ve yurtdışında, resmi, özel, kamu kurum ve kuruluşlarında özellikle aranılan marka olan firmamız bu çalışma disiplini ve azmiyle kalitesini daha da ileriye taşıma inancındadır.

Teşekkürler…
45.yılımızda bu başarıya dostlarımız ile birlikte ulaştık. Dostlarımız, yani sektörümüzün değerli kuruluşları, bugün geldiğimiz noktadan yarın ulaşacağımız noktalara da onların desteği, ilgisi ve katkısıyla yürüyeceğimizi biliyoruz. Hep birlikte kazanmanın, hep birlikte başarmanın ve hep birlikte dünyaya açılmanın heyecanını 35 yıldır birlikte olduğumuz dostlarımızla nice 35.yıllarda elele, gönül gönüle, olmayı diliyor ve değerli dostlukları için çok teşekkür ediyoruz.
Facebook'ta paylaş

INTRODUCTION VIDEOTanıtım Filmi
Yükleyen kozmaksan. - Yepyeni haber videoları