Hakkımızda

ImagePlay

Ardında 46 yıllık bir başarı öyküsü bulunan Kozanoğlu Kozmaksan Ltd. Şti. hidrolik ve otomotiv sektörüne hizmet vermek amacıyla 1972 yılında Ankara'da kurulmuştur.

İlk olarak Türkiye’nin yeniden yapılanması ile başlayan şantiyeleşme dönemi, Türkiye’de kamyon sektörünü ve bununla beraber damperli kamyonlara duyulan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Firmamız, bu potansiyeli değerlendirmek üzere ilk olarak şantiyelerde kullanılan inşaat kamyonları için damper pompasını üretmeye başladı. Kısa bir süre sonra, damper pompalarına ilave olarak yavru şanzıman olarak adlandırılan ''PTO'' üretimine de 1980 yılından itibaren Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde hız vermiştir.

2006 yılından itibaren, ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 5000 m2’lik alana sahip yeni fabrikasında üretimlerine devam etmekte olan firmamız, her çeşit ticari araçlarda kullanılan araç üstü ekipman ve mobil hidrolik üst yapı uygulamaları için; Yavru Şanzıman (PTO), Ara Şanzıman , Sandwich Tipi Ara Şanzıman, 4x4 Transfer Kutusu, Devir Ayarlayıcı Redüktör, Motor Redüktörü ve bunlara bağlı yardımcı hidrolik ve pnömatik ekipmanların üretimine devam etmektedir.

Ürünlerimiz ağırlıklı olarak damperli kamyonlarda, hidrolik çöp kamyonlarında, kar küreme araçlarında, yol süpürme araçlarında, akaryakıt tankerlerinde, asfalt serici ve tuz serpme araçlarında, mobil hidrolik vinçlerde, çekicilerde, kancalı yükleyicilerde, sepetli platformlarda, oto taşıyıcılarda, itfaiye araçlarında ve kombine kanal temizleme araçlarında kullanılmaktadır. Ara şanzımanlar; kombine kanal temizleme araçlarında, beton pompalarında, fosseptik çukuru temizleme araçlarında, vakumlu araçlarda ve itfaiye araçlarında kullanılmaktadır. Çift çıkışlı ara şanzımanlar; PTO çıkışı olmayan veya uygulama için yeterli kapasiteye sahip olmayan araçlara önerilir. Firmamız 2007 yılının başlarından itibaren, beton pompaları ve beton mikserleri için PTO üretimine başlamıştır. Ürün ve üretim süreçlerde kaliteyi benimseyen firmamız, Türk Standartları Enstitüsü kriterlerine uygun olarak ISO 9001:2008 sertifikasını, Çevre Yönetimi Standartları kriterlerine uygun olarak ISO 14001:2004 sertifikasını ve Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşım direktiflerine uygun olarak CE belgesini alarak sistem ve ürün kalitesini belgelendirmiştir.

6 kıtada dünyanın 92 farklı ülkesine ürünlerini ihraç eden firmamız, Almanya’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, İngiltere’de, Avustralya'da, Kanada'da, Tayland’da, Filipinler'de, Güney Kore’de, Afrika’da, Mısır'da, Hindistan'da, Peru'da, Polonya'da,  Endonezya’da, Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 uluslararası bayisiyle satış sonrası servis hizmetini sağlamaktadır.

Vizyonumuz

Firmamızın ulusal ve uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla güç aktarım konusunda sürekli gelişen ve ilerleyen, sektörün öncülüğünü yapan, tüm dünyada paydaşlarımızın saygınlığını kazanmış bir firma olmak.

Misyonumuz

Sektörde en iyisini ve en yenisini üretmek.

Teşekkürler

Kuruluşumuzdan bu yana müşterilerimizle ve bizimle aynı sektörde faaliyet gösteren firmalarla değerli dostluklar kurduk. Kuruluşumuzun 46. senesinde, dostlarımızla birçok başarıya imza attık. 35 yıldır ortak bir hedefe doğru birlikte yürüdüğümüz bu yolda daha pek çok başarılı işler yapacağımızdan eminiz. Hepinize dostluğunuz ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.