Sandwich PTO

Sandwich PTO

Sandwich PTO
SANDWICH PTO

Sandwich Tipi Ara Şanzıman

SANDWICH PTO, ana şanzıman üzerinen monte edilebilen şanzıman PTO'larının üst ekipman için gerekli gücü sağlayamadığı durumlarda kullanılır. SANDWICH PTO, ana şanzıman ile motor arasına monte edilir ve gücü direk motordan aldığı için birçok avantaja sahiptir. Sandwich PTO, statik konumu dolayısıyla daha dayanıklıdır ve buna ek olarak Split Shaft PTO ile kıyaslandığında aracın aerodinamiğinden etkilenmez. Bu ürünlerin kullanım alanları genellikle Yol Bakım Araçları ve İfaiye Araçlarıdır. Özellikle Pump&Roll özelliği İtfaiye Araçları için çok kullanışlıdır ve Kozmaksan Sandwich PTO’ları bu özelliği sunmaktadır.
SANDWICH PTO

SANDWICH Tipi Ara Şanzıman'ın Kullanımı
Sandwich PTO gücü motordan alır ve ekipmana aktarırken dönüş hızını artırarak aktarır. Pompanın özelliklerine göre değişkenlik gösterir ve buna göre tasarlanabilir. Ürünü verimli ve etkili bir şekilde kullanmak adına en önemli adım, ürünün kurulumudur. Eğer kurulum doğru şekilde yapılmazsa, ısınma problemiyle karşılaşılabilir. Kurulum doğru şekilde yapılsa bile üst ekipmanın uzun saatler boyunca çalışması ürünün ısınmasına sebep olur. Buna çözüm olarak, Kozmaksan Sandwich PTO ürünlerine soğutucu sistem olarak Eşanjör yerleştirmiştir. SANDWICH PTO ,75W90 EP veya buna eşdeğer bir yağ tipi ile kullanılması gerekir. Ürünü devreye alma ve devreden çıkarma mekanizması ürünün yan tarafında bulunur ve mekanik bir kol ile bu işlem gerçekleştirilir. Arzu edildiği takdirde, kontrol tipi havalı sistem olabilmektedir. Ürünü devreye alırken ve devreden çıkarırken debriyaja basılmalıdır. Pump&Roll özelliği olan Sandwich PTO’lar monte edileceği ana şanzımana uyumlu olacak şekilde üretilmelidir. Opsiyonel olarak Sandwich PTO'ların sensörle kontrolü de seçenekler arasındadır. Operatör, sensör sayesinde ekipmanın açık veya kapalı olduğunu kolaylıkla gözlemleyebilir.  

SANDWICH PTO

The Sandwich PTOlar yağsız şekilde gönderilir! Sandwich PTO’nun yağ doldurma işlemi, aracı çalıştırmadan önce ve yağ doldurma mekanizması ile doldurulmalıdır. Yağ dolumu yer seviesinde yapılmalıdır. Gerekli olan yağ seviyesi göstergenin üst kısmında belirtilmiştir. Yağ kesinlikle temiz olmalıdır. Sadece önerilen yağı kullanmanız gerekmektedir. Önerilen yağ harici bir yağ kullanıldığında ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır.  
Bakım, uzun kullanımlardan önce ve sonra yapılmalıdır. Bakım düz zeminde ve araç çalışmıyorken yapılmalıdır. Eğer yağ seviyesi önerilende az ise yağ eklenmelidir. Eski yağın tamamen boşaltığından ve olduracağınız yağın önerilen yağ olduğundan emin olun. Eski yağ ile yeni yağın karışması sonucunda dişli kutusu bileşenlerinde (Şaft, Dişli, Rulman vs.)  hasar meydana getirir.

İlk yağ değişim zamanı, Sandwich PTO kullanılmaya başlanıldığından itibaren 250. saatte yapılmalıdır. Yağ değişimi, yağ soğukken yapılmaktadır. Yağ boşaltma işlemi, yağ boşaltma kapağı açılarak yapılabilmektedir. Bu süreci hızlandırma adına, yağ doldurma kapağını da açmanız önerilir. Ürünü tekrar kullanmaya başlamadan önce, yağ boşaltma kapağı temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra ki yağ değişimleri, yılda bir defa yada 1000 saatte 1 defa olarak yapılmalıdır.  

Yağ kaçağı olup olmadığı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Sandwich PTO’nun araca monte edildiği ve araç ile temas ettiği noktalar yağ kaçağı için potansiyel noktalardır. Herhangi yağ sızıntısı durumunda, sızıntıyı engelleyin gerekirse yağ ekleyin ve üretici firma olan KOZANOĞLU KOZMAKSAN ile iletişime geçin.  

Paylaş:

Diğer Datalar: