Hidrostatik ara şanzıman

Hidrostatik ara şanzıman
Ağır hizmet kamyonları PTO’ları ile tanınan Kozmaksan, ara şanzıman ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.
Yaygın olarak kullanılan Pump & Roll özellikli ayrık şaft ünitelerinin üretimini ve dünya çapında ihracatını yapan Kozmaksan, yeni sistemle birlikte itfaiye teşkilatları tarafından kullanılan merdivenli kamyonlar için merdivenin hızını kontrol edilmesini sağlayan sonsuz dişli mekanizması da sunuyor.
Genel olarak kanalizasyon temizleme, süpürme, yol bakım ve temizlik, itfaiye araçları, vidanjörler, su jetleri gibi çeşitli görevler için tasarlanmış ekipmanların çalıştırılmasında kullanılan UARA.2501; 2600 KGM tork kapasiteli hidrostatik bir ara şanzıman. Araç normal yürüyüş modunda iken tüm gelen kuvveti
difransiyele aktarabiliyor. PTO çıkışları için ISO standartlarındaki kaplinler kullanılabilirken, akuple edilecek hidromotor ve hidrolik pompalara uygun pleytler de projeye göre tasarlanabiliyor. Ana yürüyüş ekseni haricinde 4 ekipman çıkışı olan bu hidrostatik şanzıman, takılacağı aracın ana şanzımanının arkasında el fren balatası olması halinde el fren balatalı halde dizayn edilebiliyor.  Giriş hızının %100’ünü sağlayabilen, Hot Shift özellikle UARA.2501’de 3 adet Hidrolik Pompa Pad’i ve 1 adet Hidromotor Pad bulunuyor. Opsiyonel olarak Hidrostatik Redüktör üzerine soğutma sistemi de yapılabiliyor. RPM Sayacı ve Sensörü Devreye Alma/Devreden Çıkarma da opsiyon listesinde yer alıyor. 2 yıl garantili ürünün yedek parçaları 10 yıl tedarik edilebiliyor. 


Haberi Paylaş:

Diğer Haberler: